Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się do konta

Nazwa użytkownika
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię i Nazwisko
Nazwa użytkownika
Hasło *
Potwierdź hasło *
E-mail *
Potwierdź email *

 

 

 

 

 

Aktualny numer

16 lat temu
ukazał się pierwszy numer na magazynu NDiO-Flora. Wówczas florystyka wydawała się zagadnieniem wąskim, wręcz niszowym. Ale jak każda branża, gdy się ją pozna, także i ta florystyczna okazała się bogata swą różnorodnością. Ostatnie kilkanaście lat jest tego potwierdzeniem. To czas, kiedy powstawały szkoły florystyczne, odbywały się liczne pokazy, warsztaty, targi i florystyczne gale. Wszystkie te edukacyjno-promocyjne działania inspirowały, pobudzały wyobraźnię i kształtowały zainteresowanie twórczością odbiegającą od rutyny i utartych szablonów.


Dzisiaj nasi floryści uczestniczą w światowych wystawach i pokazach, zdobywają tytuły mistrzów i międzynarodowych jurorów, utrzymują kontakty z najlepszymi w tej branży na świecie. Umiejętności, wiedza i wzrost świadomości o możliwościach zaowocowały potrzebą twórczych poszukiwań.


Numer setny, który trafia do Państwa rąk, różni się od poprzednich. Jednak nie ma tu miejsca na autocelebrę, jak często przy takich okazjach bywa. Co zatem  prezentujemy? Trendy, mody, style? Nie tym razem. Bo najważniejsze jest indywidualne spojrzenie i własny styl. Dlatego do tworzenia setnego numeru zaprosiliśmy florystów, których dorobek świadczy o inwencji, wyobraźni i twórczym zapale. Niemal wszyscy zaproszeni do zaprezentowania się w czasopiśmie, zareagowali pozytywnie. Dzięki temu mogą Państwo zobaczyć prace tak różne jak ich autorzy. Zawsze jednak ciekawe, tworzone na miarę ich talentów.


Natomiast na miarę talentów zespołu będą redagowane kolejne i kolejne, i kolejne numery Naszego Domu i Ogrodu-Flory. Mam nadzieję, że będą one przydatne, inspirujące i zachęcające do  poszukiwań wyrafinowanych form i nietuzinkowych zestawień kolorystycznych. Bo wdzięczniejszego materiału niż kwiaty nie ma.


W numerze 100 przygotowaliśmy także 100 prezentów dla nowych prenumeratorów. Setka jest także wydana w języku angielskim.

 

 

 

 

   

© 2013 Nasz Dom i Ogród - Flora