Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *

 

 

 

 

 

Poinsecje - wskazówki dotyczące pielęgnacji

Wskazówki dotyczące pielęgnacji
Poinsecje są łatwymi w pielęgnacji i nie zbyt wymagającymi roślinami. Wystarczy je  odpowiednio ustawić i właściwie podlewać, żeby odpłacały się pięknymi, kolorowymi liśćmi.
Jeśli wiemy co lubią, a co im przeszkadza, możemy być pewni, że wprowadzą do naszych domów radość i szczęście na długie tygodnie.
 
Właściwe miejsce
Poinsecje preferują jasne i ciepłe miejsca o temperaturze między 15 a 22° C. Należy przede wszystkim unikać przeciągów. Rośliny źle znoszą bezpośrednie nasłonecznienie oraz sąsiedztwo grzejników lub innych źródeł ciepła. Należy pamiętać, że - tak jak wszystkie rośliny - więdną i giną w towarzystwie owoców i warzyw.
 
Umiarkowane podlewanie
Poinsecje lubią umiarkowaną wilgotność. Wystarczy je nawadniać co kilka dni niewielką ilością wody o temperaturze pokojowej. W cieplejszych pomieszczeniach nie wolno dopuścić do wysychania korzeni, zwłaszcza gdy roślina stoi w słońcu czy przy kaloryferze. Natomiast w wyniku przelania, roślina będzie żółkła albo wręcz zacznie gubić liście. Zawsze należy usunąć nadmiar wody ze spodka lub doniczki. W okresie kwitnienia, raz w miesiącu należy podlewać roślinę wodą z dodatkiem odżywki. To zagwarantuje jej piękno i siłę.
 
Najlepsza jakość
Przed kupnem poinsecji należy bardzo dobrze przyjrzeć się roślinie: małe, żółte pączki między kolorowymi, gęstymi liśćmi świadczą o wysokiej jakości rośliny. Ziemia wokół poinsecji nie powinna być ani zbyt mokra, ani przesuszona. Należy zrezygnować z poinsecji, które stoją w przeciągach, ponieważ jest to często przyczyną gubienia przez nie liści.  Poinsecje oferowane w specjalistycznych sklepach są zwykle odpowiednio pielęgnowane.  Podczas zakupu należy je ze szczególną starannością owinąć w papier i jak najszybciej przetransportować do ciepłego pomieszczenia.
źródło: Stars for Europe

 

 

© 2013 Nasz Dom i Ogród - Flora