Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *

 

 

 

 

 

Walentynki

USA
Tak jak każde święto w Stanach Zjednoczonych, tak i walentynki są tam obchodzone bardzo hucznie. Tylko tego dnia sprzedaje się 200 milionów róż. Dzieci w szkołach mają specjalne zajęcia, wystawy sklepowe oraz ulice są odpowiednio dekorowane. Zakochani obdarowują się prezentami, kwiatami, słodyczami. W radiu nadawane są tylko romantyczne piosenki, a kina organizują specjalne seanse z romantycznym repertuarem. Kartki są wysyłane nie tylko do wybrańca serca, ale także do rodziny, przyjaciół, kolegów z pracy, a nawet szefów.

Japonia

W Kraju Kwitnącej Wiśni to kobiety obdarowują prezentami mężczyzn. Upominki dostają nie tylko ich sympatie, ale również przyjaciele oraz koledzy z pracy i szefowie. Kobiety dają zgodnie z tradycją czekoladki, a ich rodzaj odzwierciedla stosunek do każdego z panów. Inne są przeznaczone dla przyjaciela, a inne dla ukochanego – te powinny być wykonane własnoręcznie i mieć kształt serca.

Czechy

U naszych południowych sąsiadów walentynki obchodzi się dwa razy w roku: 14 lutego oraz 1 maja. W tych dniach prawdziwe oblężenie przeżywa most Karola w Pradze, gdzie zakochani przybywają, aby zawiesić kłódkę. Pocierając ją kilkakrotnie, można zapewnić sobie lojalność drugiej połówki.

Dania

Dawniej przesyłano sobie przezroczyste bibułki, na których, patrząc pod światło, można było odczytać imię ukochanego. Obecnie praktykowane jest pisanie przez panów dowcipnych listów, pod którymi nie umieszcza się podpisu. Dziewczyna, która odgadnie imię adoratora, zostanie obdarowana dodatkowymi słodkościami.

Malezja
Ponoć po drugiej stronie kuli ziemskiej wiele świąt przybiera zaskakującą formę. Tak też jest w przypadku walentynek. Tego dnia Malezyjczycy organizują konkurs dla zakochanych, którzy skuwani są kajdankami. Muszą wytrzymać ze sobą cały tydzień, aby wygrać zawody i otrzymać nagrodę pieniężną, a przede wszystkim... udowodnić swoją miłość.

 

© 2013 Nasz Dom i Ogród - Flora