Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *

 

 

 

 

 

O szkoleniach na WGRO S.A. opowiada Lucyna Andrzejewska

 

Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza S.A., działalność szkoleniową w zakresie florystyki rozpoczęła w 1998 roku. Początkowo organizowane pokazy florystyczne i kursy bukieciarstwa miały na celu zdobycie nowych klientów dla rynku, jednak szybko okazało się, że wiedza i umiejętności florystyczne uczestników naszych szkoleń odbiegają od warsztatu florystów z Europy. W Polsce, w kraju, którym oficjalnie nie było zawodu florysty, wiedza była często przekazywana z pokolenia na pokolenie, a kwiaciarnię mógł otworzyć każdy. WGRO SA na początku XXI wieku  była postrzegana jako najważniejszy ośrodek florystyczny w Polsce.


Szkolenia florystyczne, organizowane na WGRO S.A., przez 15 lat przeszły ewolucję. Początkowo największym zainteresowaniem cieszyły się podstawowe kursy bukieciarstwa i pokazy florystyczne. Po około 5 latach działalności szkoleniowej wzrosło zainteresowanie warsztatami tematycznymi dla zaawansowanych florystów. Wyedukowana w stopniu podstawowym kadra, odczuwała potrzebę dalszego kształcenia i podnoszenia własnych kwalifikacji.   W latach 2005-2010 w tajniki zawodu florysty wprowadziliśmy wielu bezrobotnych, których szkolenie było finansowane ze środków unijnych.


Na wysoką jakość świadczonych przez nas usług szkoleniowych wpływają niewielkie, maksymalnie 12 osobowe grupy, starannie dobrana kadra florystów, a także wysoka jakość kwiatów i różnorodność materiałów florystycznych dostępnych na WGRO S.A. Nauczyliśmy się także słuchać naszych klientów. Tematy wielu warsztatów wypływają od nich samych.  Potrzeba rynku, dyktowana chęcią odróżnienia się naszych klientów od konkurencji, zachęciła nas do poszerzenia oferty szkoleń o elementy wykraczające poza florystykę. Zorganizowaliśmy szkolenia z technik decupage, a także plastyki, rzeźby i architektury wnętrz. Nasi klienci zdają sobie sprawę, jak ważna jest odpowiednia ekspozycja produktów, a także rozmowa i indywidualne podejście do klienta.  Fakt połączenia miejsca szkolenia z miejscem zakupów hurtowych rozwiązuje problemy logistyczne naszych klientów.


Działalność szkoleniowa na naszym rynku sprzyja integracji środowiska florystów w regionie. Od wielu lat służą temu również gale florystyczne, na które zapraszamy wszystkich naszych klientów. Organizowane prze WGRO SA szkolenia i gale florystyczne, oprócz podnoszenia kwalifikacji zawodowych klientów, mają na celu promocję produktów dostępnych na rynku. Hurtownicy operujący na WGRO SA chętnie sprowadzają nowości i udostępniają je na pokazach, wiedząc, że jest to najskuteczniejsza forma reklamy. Częsta możliwość obserwowania efektów pracy, współpracujących z nami florystów, podniosła świadomość operatorów w zakresie wyboru, zakupów i ostatecznie eksponowania swoich produktów w boksach handlowych.


W okresie 15 lat organizacji szkoleń florystycznych na WGRO S.A. zaobserwowaliśmy wiele zmian. W 1998 roku byliśmy pionierami, w międzyczasie powstały szkoły florystyczne, zarejestrowano zawód florysty, poszerzyła się wysoko wykwalifikowana kadra. My również się zmieniliśmy. Cieszy nas, zaufanie, jakim obdarzyli nas nasi klienci. Mimo szerokiej oferty szkoleniowej, dostępnej w wielu ośrodkach w Polsce, nie narzekamy na brak zainteresowania kursami i warsztatami.

 

Lucyna Andrzejewska

 

 

      

 

© 2013 Nasz Dom i Ogród - Flora