Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *

 

 

 

 

 

Jak przedłużyć trwałość kwiatów ciętych?

Kwiaty to przecież żywe organizmy, którym trudno przetrwać w wysokich temperaturach. Im wyższa temperatura tym większy stres dla kwiatów, szybsze rozmnażanie się bakterii i glonów w wazonach, blokowanie wiązek przewodzących w łodygach i w efekcie szybsze więdnięcie kwiatów. Trwałość kwiatów leży na sercu wszystkim florystom - w końcu kwiaciarnia to biznes, który ma przynosić dochód. A straty – wyrzucanie zwiędłego materiały, nie są mile widziane.

Jeśli nigdy nie mieliście Państwo okazji wypróbować Chrysalu, to prośba o sygnał mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny 61 82 86 852 – wyślemy Wam próbki.
A jeśli znacie zalety Chrysalu i nie wyobrażacie sobie pracy bez niego, to zapraszamy do naszego sklepu internetowego www.chrysalsklep.pl

Holenderska firma Chrysal w swoim kanale na Youtube ma kolekcję filmów, które pokazują działanie różnych preparatów do przedłużania kwiatów ciętych - www.youtube.com/user/ChrysalFlowerCare

…i jeszcze krótki przegląd produktów, używanych w kwiaciarniach, dla tych dla których temat jest zupełnie nowy…
CHRYSAL to cała linia preparatów, które stosowane są od momentu zbioru aż po domowy wazon. Pojemniki w kwiaciarni wypełniamy roztworem Chrysal Professional 2 (5 ml/l). Preparat ten zapewni dezynfekcję wody przez ok. 5 dni. Dzięki formule CLEAR woda w wazonie pozostaje czysta. Chrysal Professional 2 oprócz dezynfekcji roztworu, dostarcza kwiatowym substancji odżywczych, które wpływają na wzrost masy pąka, poprawiają jego wybarwienie i pozwolą na pełne rozwinięcie kwiatów w wazonie u klienta.
Do nasączania gąbki używamy Chrysal Professional 3 – 10 g proszku na litr wody. Zawiera on znaczącą ilość substancji odżywczych, które powodują otwieranie pąków w gotowych kompozycjach i jednocześnie zapewniają dezynfekcję wody.
Do zabezpieczania gotowych kompozycji np. bukietów ślubnych, wiązanek pogrzebowych używamy Chrysal Glory – preparat w spray-u do spryskiwania powierzchni liści i kwiatów. Ogranicza on transpirację (utratę wody), zapobiega brązowieniu, poprawia kolory, przedłuża trwałość. Jest idealny do białych kwiatów, które szybko brązowieją w miejscach uszkodzenia płatów.

Pozostaje ostatnie ogniowo – domowy wazon. Klient musi być zadowolony z zakupionych kwiatów, aby wrócił do nas ponownie i polecał nas zą kwiaciarnię swoim znajomym. Aby tak było, on również musi zadbać o kwiaty w wazonie. Po pierwsze – doradzajmy klientom, aby podcinali łodygi (ok. 1-2 cm) przed włożeniem ich do wazonu. W drodze z kwiaciarni końce łodyg zdążą zaschnąć, przez co dostęp wody będzie bardzo ograniczony. Po drugie – zróbmy klientowi prezent – obdarujmy go saszetką Chrysal CLEAR. Dzięki tej małej odżywce, woda w wazonie pozostanie czysta, a pąki w pełni się rozwiną. Klienci będą zadowoleni, a o to nam przecież chodzi.

Pozdrawiam słonecznie
Grażyna Lipiak

CHRYSAL PRODUCT MANAGER
FIRMA VICTUS-EMAK POZNAŃ

© 2013 Nasz Dom i Ogród - Flora